URČICKÁ ZOO ZDE

V 8. třídě naší školy nedávno vznikla zajímavá digitální iniciativa, která spojila vášeň pro grafiku a lásku ke zvířatům. Žáci této třídy se pustili do vytváření webové stránky nazvané „Určická Zoo“. Každý žák si vybral svého oblíbeného savce, napsal pro něj básničku a společně vytvořili interaktivní zoologickou zahradu.

Krok 1: Výběr zvířete a básničky

Nejdříve si každý žák vybral savce, který mu byl osobně blízký. Mohlo to být zvíře, které má rád, nebo které ho vždycky fascinovalo. Poté se pustili do psaní básniček. Tyto básničky nebyly jen suchými popisy, ale vyjadřovaly také emoce a postřehy žáků ohledně daného zvířete.

Krok 2: Grafické zpracování v Canvě

S básničkami hotovými a připravenými, přešli žáci k tvorbě samotné webové stránky. Využili k tomu nástroje Canva, který umožňuje tvorbu grafiky a designu i těm, kteří nejsou profesionální grafici nebo programátoři. Každý žák vytvořil grafické zpracování části zoologické zahrady, kde byl jeho vybraný savec.

Krok 3: Interaktivita a prokliky

Jednou z nejzajímavějších částí projektu byla implementace interaktivity na webové stránce. Žáci vytvořili aktivní prokliky na jednotlivé básničky, takže návštěvníci stránky mohou snadno přejít od jednoho zvířete k druhému a číst si o nich. To vytvořilo skvělý prvek poutavosti a učení při prozkoumávání.

Krok 4: Spolupráce a výsledek

Celý proces vytváření Určické Zoo byl skvělým příkladem týmové spolupráce. Každý žák přispěl svým dílem k celkovému výsledku, a právě tato synergie přinesla stránce živost a originalitu. Není nic krásnějšího, než vidět, jak se jednotlivé části skládají dohromady v harmonický celek.

Určická Zoo se stala nejen digitálním projektem, ale také prostředkem pro výuku, sdílení znalostí a tvořivost. Každý, kdo navštívil tuto webovou stránku, měl možnost prozkoumat svět savců skrze oči a slova studentů této 8. třídy.

Nástroje:

www.canva.com

Vex 123