Žáci sedmých tříd naší školy se celý rok ponořili do světa stromů a přírody, kterou mohou najít hned za zdmi našeho vzdělávacího zařízení. Své objevy a zkušenosti se rozhodli sdílet s ostatními formou virtuální prohlídky školní zahrady.

Projekt začal mapováním jednotlivých stromů na pozemku školy. Žáci si osvojili základní znalosti o druzích stromů, jejich významu pro ekosystém a zajímavostech spojených s jednotlivými druhy. Fotografie poté posloužily jako podklad pro krátké video, které představuje jednotlivé stromy v průběhu různých ročních období.

Dalším krokem bylo nafocení fotek pozemku školy pomocí kamery 360 stupňů. Tyto snímky žáci spojili do virtuální prohlídky, ve které mohou návštěvníci volně „procházet“ po školní zahradě a seznamovat se s jejím osazenstvem. Do prostředí prohlídky byly následně naprogramovány postavy, které návštěvníkům podávají informace o stromech. Žáci si sami nahráli svým hlasem zajímavosti a fakta, která se dozvěděli během svého průzkumu.

Aby byla prohlídka co nejživější a autentická, žáci rovněž doplnili zvuky zvířat, která mohou v prostoru školní zahrady potkat. Virtuální osazenstvo tak dýchne život do celého prostředí a umožní návštěvníkům snadno vcítit se do role objevitelů přírody.

Práce s programem CoSpaces se žákům velmi zalíbila a jejich nadšení je patrné i na konečném výsledku. Krásná virtuální prohlídka školní zahrady poskytuje nejen edukativní zábavu, ale také ukazuje, jak mohou žáci spojit technologii s poznáním přírody a sdílením svých objevů. Projekt je tak skvělou ukázkou toho, jak moderní technologie mohou obohatit tradiční výuku a podpořit kreativitu žáků.

QR kód pro načtení do brýlí pro virtuální realitu

Použité nástroje:

www.cospaces.io

www.canva.com

kamera – Insta 360